Kořínek Brno

Kořínek Brno má své sídlo v centru Brna (ulice Minoritská). 

Studio LeVITAs, kde Kořínek probíhá,  je plně vybaveno pro různorodé pohybové aktivity. Balanční pomůcky, závěsné sítě i množství dek a pěnových desek zajistí barevný den. Věříme totiž, že při pohybu se děti lépe učí a mnohem lépe vnímají souvislosti. 

Prioritou pro Kořínek Brno projektová výuka, která probíhá v pohybu - jak v rámci studia, tak v rámci expedičních dní. Nehledáme sportovní talenty, ale nabízíme prostředí, kde mohou děti u přemýšlení běhat i ležet, kde se mohou učit matematiku v přírodě a dějepis v muzeu nebo na hradě. Pohyb a vzdělání u nás jde ruku v ruce. Bez tlaku na výkon a zbytečného stresu. 

KDY ?

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024:

Docházka je v plném rozsahu trojdenní. Je možné docházet pouze na jeden či dva dny. 

  • Středa: Angličtina, jóga ve vzduchu, motorické hry, projektová výuka (svět v souvislostech), matematika/český jazyk
  • Čtvrtek: Jóga ve vzduchu, rukodělné a výtvarné aktivity, projektová výuka (svět v souvislostech)
  • Pátek: Expediční den v rámci projektové výuky (příroda, muzeum, výstava - dle dětmi zvoleného měsíčního tématu)

Program probíhá od 9:00 do 14:00. Děti je možné předat od 8:00 a vyzvednout do 15:00. 

Začátek školního roku: 18. 9. 2023. Konec školního roku: 21. 6. 2023. O prázdninách a státních svátcích se potkávat nebudeme. 

Chcete přijít "nakouknout"? 

Rádi Vás u nás uvidíme, domluvte se však předem na info@skolakoreny.cz na vhodný den. Prostory nemáme neomezené a současně je pro nás prioritou pohoda našich dětí, která se s počtem cizích dospělých může snižovat. Proto se s Vámi vždy domluvíme tak, abyste byli jedinou rodinou na nahlédnutí. Provoz Kořínků tak bude i pro Vás maximálně autentický. 

PRO KOHO?

KOŘÍNCI (5 - 8 let)

Skupinka dětí bude  vedena lektorkou, která bude děti učit dovednosti a znalosti odpovídající nejen potřebám pro účely ověření/přezkoušení ve školce/škole, ale především v souladu s potřebami dětí samotných. Budou pravidelně střídány a propojovány aktivity rukodělné, znalostní, logické i pohybové. Součástí výuky je také pravidelná angličtina a jóga ve vzduchu jako dětmi milovaný bonus.

KLÍČCI (3 - 4 roky)

Děti v mladším školkovém věku se mohou do Kořínku přidat také. Důraz bude kladen na volnou hru. Klíčci se do výuky jógy ve vzduchu a angličtiny zapojí podle svého uvážení.

Maximální počet všech dětí (Kořínků i Klíčků) je 15. Děti získají portfolio pro případné přezkoušení, či chlubení se širšímu příbuzenstvu:).

STRAVOVÁNÍ

Stravu nabízíme bezmasou, v případě potřeby lze domluvit též bezmléčnou nebo bezlepkovou (u bezlepkové je třeba dodat vlastní pečivo). V případě střed a čtvrtků se vždy jedná o dvě velké svačiny a jeden teplý oběd včetně polévky. V případě pátků půjde o dvě svačiny a studený oběd, které dítě dostane sbalené s sebou. Pro páteční obědy je třeba v chladných měsících zajistit termosku, budeme se snažit dětem dávat teplou polévku/kaši/těstoviny. Pitný režim ve středy a čtvrtky je neomezený a zajištěný vodou/neslazeným čajem. V pátky je třeba dítě vybavit vodou v lahvi z domu. 

ZA KOLIK?

Docházka 1 den: 2700,- Kč

Docházka 2 dny: 4700,- Kč

Docházka 3 dny: 5700,- Kč

Školné se hradí vždy v předchozím měsíci. Školné za první měsíc (září - polovina uvedených částek) se jako nevratná záloha hradí ihned po zápisu. Uhrazením zálohy vznikne blokace místa. Při jeho zrušení záloha propadá. 

Cena je kompletní. Zahrnuje lektorné, pobyt ve studiu LeVITAs, výuku externích lektorů, vstupné v rámci expedičních dní, dvě svačiny, pitný režim a teplý oběd (v případě pátku pak velkou svačinu). V průběhu roku nebudou požadovány žádné další poplatky nebo dary. 

MOHOU SE ZAPOJIT RODIČE?

V rámci komunitní školy nepočítáme s tím, že by byli rodiče přítomni. Chápeme, že v prvních setkáních budou chtít děti s rodiči zůstat při výuce a postupně se s prostředím a lektory seznámit. Stejně tak chápeme a vítáme, když se zastavíte na kávu, přijdete dříve nebo zůstanete déle, abychom probrali, jak se Vašim dětem daří. Pro dlouhodobý běh však počítáme s tím, že budou děti s námi samy. Zvažte proto prosím zralost svých dětí.  Každé uzrává jindy a je to tak v pořádku. 

Pokud Vy nebo jiný příbuzný či známý, ovládáte dovednost, kterou zatím v Koříncích postrádáme, budeme velmi rádi za lekci/workshop/seminář. V takovém případě bude samozřejmě upravena cena školného. Neváhejte nám své know-how nabídnout v mailu nebo  přihlašovacím formuláři. 

Chci své dítě do Kořínku Brno!

Přihláška je závazná, bude na jejím základě vystavena faktura pro první měsíc. Pokud si nejste jisti a máte dotazy, prosím, zavolejte nám na 737 399 816 nebo napište na info@skolakoreny.cz. Pro každé dítě vyplňte přihlášku zvlášť. Děkujeme.