Kořínek Brno

Kořínek Brno má své sídlo v centru Brna (ulice Minoritská). 

Studio LeVITAs, kde Kořínek probíhá,  je plně vybaveno pro různorodé pohybové aktivity. Balanční pomůcky, závěsné sítě i množství dek a pěnových desek zajistí barevný den. Věříme totiž, že při pohybu se děti lépe učí a mnohem lépe vnímají souvislosti. 

Prioritou pro Kořínek Brno projektová výuka, která probíhá v pohybu - jak v rámci studia, tak v rámci expedičních dní. Nehledáme sportovní talenty, ale nabízíme prostředí, kde mohou děti u přemýšlení běhat i ležet, kde se mohou učit matematiku v přírodě a dějepis v muzeu nebo na hradě. Pohyb a vzdělání u nás jde ruku v ruce. Bez tlaku na výkon a zbytečného stresu. 

Nejsme unschoolingová komunita, v Koříncích máme rádi řád a rituály. O většině rozhodnutí hlasujeme a děti mají stejně důležitý hlas, jako dospělí. Volíme si tak nejen projektová témata, ale také třeba to, zda budeme věnovat své úsilí počítání nebo psaní. Nebo, jestli budou ke svačině jablka či rohlíky. To, co si zvolíme nebo odhlasujeme, je však závazné a učíme se tak společně dodržovat sliby i pravidla. 

KDY ?

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024:

Docházka je v plném rozsahu dvojdenní. Je možné zvolit si pouze jeden den. 

  • Středa: Angličtina, jóga ve vzduchu, motorické hry, projektová výuka (svět v souvislostech), matematika/český jazyk
  • Pátek: Expediční den v rámci projektové výuky (příroda, muzeum, výstava - dle dětmi zvoleného měsíčního tématu)

Program probíhá od 9:00 do 14:00. Děti je možné předat od 8:00 a vyzvednout do 15:00, expediční dny začínají v 9:00, není-li dohodnuto jinak.

Začátek školního roku: 18. 9. 2023. Konec školního roku: 21. 6. 2023. O prázdninách a státních svátcích se potkávat nebudeme. 

Chcete přijít "nakouknout"? 

Rádi Vás u nás uvidíme, je však nutné objednat si konkrétní termín pomocí formuláře níže. Prostory nemáme neomezené a současně je pro nás prioritou pohoda našich dětí, která se s počtem cizích dospělých může snižovat. Proto se s Vámi vždy domluvíme tak, abyste byli jedinou rodinou na nahlédnutí. Provoz Kořínků tak bude i pro Vás maximálně autentický. 


PRO KOHO?

Prioritou je pro nás podpora individuálního vzdělávání v povinném předškolním roce a v období základní školní docházky. Přednost proto u nás mají tyto děti a jejich případní mladší sourozenci. Jsme ale přesvědčeni, že věková diverzita je přínosem kolektivu a přijímáme i děti mladší. Nicméně si hlídáme, aby nám Klíčci nepřetvořili Kořínky ze školy na školku. A kapacita přijímaných mladších dětí je proto velmi omezená. 

Maximální kapacita je 15 dětí, kterým se věnují 2-3 lektorky. 

AKTUÁLNÍ MOŽNOSTI PŘIJETÍ:

  • Středy/Oba dny:

- Děti ve věku 3 - 4 roky - 2 děti pro školní rok 2023/2024, 2 děti pro školní rok 2024/2025

- Děti ve věku 5 - 6 let - 2 děti pro školní rok 2023/2024, 3 děti pro školní rok 2024/2025

- Děti nad 7 let - přednostně přijmeme děti v této věkové kategorii na úkor zájemců z řad mladších dětí (nikoliv na úkor dětí již řádně přihlášených). Maximální počet pro rok 2023/2024 je 5 nových dětí, pro rok 2024/2025 6 nových dětí. 

  • Samostatné pátky:

- Děti ve věku 3 - 4 roky - 1 dítě pro školní rok 2023/2024, 1 dítě pro školní rok 2024/2025

- Děti ve věku 5 - 6 let - 3 děti pro školní rok 2023/2024, 4 děti pro školní rok 2024/2025

- Děti nad 7 let - přednostně přijmeme děti v této věkové kategorii na úkor zájemců z řad mladších dětí (nikoliv na úkor dětí již řádně přihlášených). Maximální počet pro rok 2023/2024 je 5 nových dětí, pro rok 2024/2025 5 nových dětí.

Stav přihlášek se neustále mění, uvedená data se snažíme průběžně upravovat, ale jsou pouze orientační. Pro přesný stav nám neváhejte napsat na info@skolakoreny.cz 

STRAVOVÁNÍ:

Stravování zařizujeme komunitně v součinnosti dětí i rodičů. Lze podpořit bezmléčnou i bezmasou stravu. V kooperaci s rodiči též bezlepkovou. Nákup surovin je financován ze školného. 

ZA KOLIK?

Docházka 1 den: 2700,- Kč

Docházka 2 dny: 4700,- Kč

Školné se hradí vždy v předchozím měsíci. Školné za první měsíc (září - polovina uvedených částek) se jako nevratná záloha hradí ihned po zápisu. Uhrazením zálohy vznikne blokace místa. Při jeho zrušení záloha propadá. 

Cena je kompletní. Zahrnuje lektorné, pobyt ve studiu LeVITAs, výuku externích lektorů, vstupné v rámci expedičních dní, zajištění surovin pro přípravu svačin i obědů. V průběhu roku nebudou požadovány žádné další poplatky, služby nebo dary. 

MOHOU SE ZAPOJIT RODIČE?

V rámci komunitní školy nepočítáme s tím, že by byli rodiče přítomni. Chápeme, že v prvních setkáních budou chtít děti s rodiči zůstat při výuce a postupně se s prostředím a lektory seznámit. Stejně tak chápeme a vítáme, když se zastavíte na kávu, přijdete dříve nebo zůstanete déle, abychom probrali, jak se Vašim dětem daří. Pro dlouhodobý běh však počítáme s tím, že budou děti s námi samy. Zvažte proto prosím zralost svých dětí.  Každé uzrává jindy a je to tak v pořádku. 

Pokud Vy nebo jiný příbuzný či známý, ovládáte dovednost, kterou zatím v Koříncích postrádáme, budeme velmi rádi za lekci/workshop/seminář. V takovém případě bude samozřejmě upravena cena školného. Neváhejte nám své know-how nabídnout v mailu nebo  přihlašovacím formuláři. 

Chci své dítě do Kořínku Brno!

Přihláška je závazná, bude na jejím základě vystavena faktura pro první měsíc. Pokud si nejste jisti a máte dotazy, prosím, zavolejte nám na 737 399 816 nebo napište na info@skolakoreny.cz. Pro každé dítě vyplňte přihlášku zvlášť. Děkujeme.