Blog

Velmi častou a velmi zásadní obavou při uvažování nad domácím vzděláváním, bývá přirozeně obava z toho, jak budeme pracovat, když děti budou stále doma. Rodiny tuto otázku řeší různými způsoby a žádný z nich není ideální pro všechny. Nejčastějšími modely vypadají následovně:

Lesní bary jsou oblíbeným zastavením na výletech, které ochladí v letních parnech a zahřejí u srdíčka. Počítají totiž s dobrotou lidstva a ponechávají platby buď formou vhození do kasičky na místě nebo převodem na účet. Druhá možnost je čím dál častější, protože bohužel dobrota lidstva má své mezery a většina barů se potýká nejen s potížemi...

Medlánecká hřiště jsou vyhlášená, ale my se k nim dostali téměř omylem, když jsme potřebovali vytrávit procházkou po oslavě narozenin.

V Anthroposu je kromě stálé výstavy aktuálně výstava o Indiánech s názvem Óóó Indiáni, která vás seznámí jak s Indiány americkými, tak s Eskymáky. Tato výstava bude k dispozici do 17. července 2022.

K hotelu Panorama jsme nevědomky dorazili první den jeho otevření. Což byla klika, protože nejen mapu, ale i první stanoviště stezky šneka Krasíka najdete právě tam. Počasí nám přálo i nepřálo, krásné sněžení trasu místy docela zkomplikovalo a nebýt asistentce dědečka, který je místním rodákem, nenašli bychom ani některá stanoviště.

KMENOVÁ ŠKOLA je škola, ve které je dítě oficiálně zapsáno. Tato škola musí být akreditovaná MŠMT a bude dítěti vydávat vysvědčení. Do této školy dítě reálně nedochází, je zde zapsáno v individuálním vzdělávání.

Řícmanice a bílovické lesy jsme navštívili se záměrem krátké lednové procházky a návštěvy místního sovího hřiště.

Do Bučovic jsme vyrazili na základě tipu z Rodičem v Brně, kde najdete spoustu skvělých nápadů na výlety v blízkém i vzdálenějším okolí Brna. Naším prvním a hlavním cílem byl lesopark. V plánu jsme měli také zámeckou zahradu.