O lektorech

Mgr. et MgA. Jana Švecová

Od malička se věnuji pohybovým a tvořivým aktivitám. V osmi letech jsem nastoupila do litomyšlského oddílu karate. Na toto krásné bojové umění nedám dopustit, protože mi přineslo nejen pohybové dovednosti a sportovní úspěchy, ale naučilo mě také disciplíně, vytrvalosti a sebepoznání. Na stáži ve Varšavě jsem hrála ženské rugby a v roce 2019 jsem poprvé vyzkoušela jógu ve vzduchu, kterou jsem si hned zamilovala.

Ráda píši, tančím, bubnuji, chodím do přírody a létám vzduchem. A ráda a se o radost z pohybu a objevování nových věcí podělím s vašimi dětmi.

Jsem absolventkou pedagogické fakulty MU, obor výtvarná a vizuální tvorba, učitelství pro SŠ a současně absolventkou fakulty výtvarných umění VUT.

Aktuálně studuji doktorský program na VUT. 

Jsem certifikovanou instruktorkou jógy ve vzduchu a v roce 2021 jsem absolvovala stáž na The Academy Circus v Kanadě pod vedením vzdušné akrobatky a bývalé členky Cirque du Soleil Meaghan Wegg, pro aerial hoop a aerial silks. 

V Kořínku Brno se budu starat především o starší děti, které povedu k pohybovým i tvořivým aktivitám. 

Mgr. Veronika Kozlová

Jsem maminka tří dcer a majitelka studia LeVITAs, ve kterém probíhá jeden z Kořínků. Školu Kořeny jsem založila s úmyslem zajistit svým dětem vzdělání, které jim bude přinášet kvalitu i vášeň. 

Sama zajišťuji v rámci akreditace MŠMT vzdělávání dospělých v oblasti pohybu (jóga, fitness) a vidím, jak lehce lze jiskru zažehnout, ale i to, jak jsme stále v dospělosti posedlí známkami, červenou propiskou a chybami. A přitom zapomínáme na to, že učení není mučení, ale radost.

Původní profesí jsem právník a i když jsem zběhla k pohybu, rozhodně je pro mě řád i ve vzdělání důležitý. Najít tak rovnováhu mezi svobodou a pravidly je pro mě v Kořenech největší výzvou. 

V rámci fungování Kořínku Brno se budu starat především o mladší děti, pomáhat s výukou jógy a jógy ve vzduchu a poskytovat péči o fyzické zdraví dětí, zejména pokud jde o jejich motorický vývoj. 

Více o mně  a mém vzdělání najdete na mých stránkách ZDEMgr. Markéta Kršková

Studuji na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, kde jsem již úspěšně dokončila obor Lektorství anglického jazyka. Dospělé i děti učím v brněnské jazykové škole MaryWay.

Dlouho jsem se rozhodovala, zda se zaměřit na děti nebo dospělé, ale neskutečně mě baví ta pestrost, kterou obě skupiny nabízí. Mou největší inspirací jsou právě mí studenti, kteří mě vždy přivedou k novému pohledu na jazyk a motivují mě tak k novým přístupům. Už jako studentku mě nikdy nebavila "suchá učebnicová gramatika" a byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že se dá angličtina naučit i zábavněji a s pomocí videí, článků a povídání o zajímavých tématech, a to se teď snažím předat i svým studentům. 

V Kořínku Brno budu mít na starosti výuku angličtiny.