O lektorech

Mgr. Veronika Kozlová

Jsem maminka tří dcer a majitelka studia LeVITAs, ve kterém probíhá středeční výuka. Školu Kořeny jsem založila s úmyslem zajistit svým dětem vzdělání, které jim bude přinášet kvalitu i vášeň. 

Sama zajišťuji v rámci akreditace MŠMT vzdělávání dospělých v oblasti pohybu (jóga, fitness) a vidím, jak lehce lze jiskru zažehnout, ale i to, jak jsme stále v dospělosti posedlí známkami, červenou propiskou a chybami. A přitom zapomínáme na to, že učení není mučení, ale radost.

Původní profesí jsem právník. A i když jsem zběhla k pohybu, rozhodně je pro mě řád i ve vzdělání důležitý. Najít tak rovnováhu mezi svobodou a pravidly je pro mě v Kořenech největší výzvou. 

V rámci fungování Kořínku Brno mám na starosti páteční expediční dny, v průběhu středečních Kořínků jsem zpravidla také k dispozici. 

Více o mně  a mém vzdělání najdete na mých stránkách ZDEMgr. et MgA. Jana Švecová

Od malička se věnuji pohybovým a tvořivým aktivitám. V osmi letech jsem nastoupila do litomyšlského oddílu karate. Na toto krásné bojové umění nedám dopustit, protože mi přineslo nejen pohybové dovednosti a sportovní úspěchy, ale naučilo mě také disciplíně, vytrvalosti a sebepoznání. Na stáži ve Varšavě jsem hrála ženské rugby a v roce 2019 jsem poprvé vyzkoušela jógu ve vzduchu, kterou jsem si hned zamilovala.

Ráda píši, tančím, bubnuji, chodím do přírody a létám vzduchem. A ráda a se o radost z pohybu a objevování nových věcí podělím s vašimi dětmi.

Jsem absolventkou pedagogické fakulty MU, obor výtvarná a vizuální tvorba, učitelství pro SŠ a současně absolventkou fakulty výtvarných umění VUT. 

Aktuálně studuji doktorský program na VUT. V rámci studia jsem napsala a vydala dvě knihy úvah s názvem Co zůstane a Deník pohybů světa.

Jsem certifikovanou instruktorkou jógy ve vzduchu a v roce 2021 jsem absolvovala stáž na The Academy Circus v Kanadě pod vedením vzdušné akrobatky a bývalé členky Cirque du Soleil Meaghan Wegg, pro aerial hoop a aerial silks. Školní rok 2022/2023 jsem strávila celý v Kanadě, kde mě nový cirkus zaměstnal.  

V Kořínku Brno se budu starat především o starší děti, které povedu k pohybovým i tvořivým aktivitám. Děti mě budou potkávat každou středu.


Nella Výšková

Jsem vášnivá sportovní gymnastka, která tráví většinu času na rukou než na nohou. Rytmy bicích, melodie klavíru a zvuk ukulele mě provází každý den. Hraji na bicí, ukulele a klavír a ráda si u toho zazpívám všemožné písničky. Mé pódium a druhým domovem je divadlo, kde se proměňuji do různých postav a vyprávím příběhy.

Sílu a svobodu jsem našla na koni, kde sdílím spojení s těmito majestátními tvory. Věnuji se hipoterapii, aby i ostatní mohli zažít uzdravení, radost a lásku k těmto nádherným zvířatům. Má láska ke koním a hipoterapii mi umožňuje spojovat mé dovednosti s láskou k zvířatům a pomáhat lidem.

Jsem hrdá na to, že jsem založila gymnastický klub pro děti na Slovensku, kde můžeme společně tvořit, růst a vychovávat nové gymnastické naděje. Moje vášeň pro práci s dětmi mě vede k cíli stát se učitelkou a předávat své znalosti a nadšení dalším generacím.

Svůj věk neberu jako překážku, ale jako výzvu. Kdybyste se ptali, jak to všechno stíhám, odpověď je jednoduchá: od mala jsem domoškolákem, což mi umožnilo objevit svět vlastním tempem. Teď, ve svých 19 letech, jsem plná energie a odhodlání pokračovat v cestě, kterou miluji. Mé srdce bije pro gymnastiku, hudbu, divadlo, koně a práci s dětmi. Těším se na setkání s dětmi ve středy a také se postarám o děti pracujících maminek v rámci co-workingu v úterý. 


Mgr. Markéta Kršková

Jsem absolventka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Dospělé i děti učím v brněnské jazykové škole MaryWay.

Dlouho jsem se rozhodovala, zda se zaměřit na děti nebo dospělé, ale neskutečně mě baví ta pestrost, kterou obě skupiny nabízí. Mou největší inspirací jsou právě mí studenti, kteří mě vždy přivedou k novému pohledu na jazyk a motivují mě tak k novým přístupům. Už jako studentku mě nikdy nebavila "suchá učebnicová gramatika" a byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že se dá angličtina naučit i zábavněji a s pomocí videí, článků a povídání o zajímavých tématech, a to se teď snažím předat i svým studentům. 

V Kořínku Brno budu mít na starosti výuku angličtiny. Děti mě budou potkávat ve středy.