Tip na výlet: Bučovice

08.01.2022

Do Bučovic jsme vyrazili na základě tipu z Rodičem v Brně, kde najdete spoustu skvělých nápadů na výlety v blízkém i vzdálenějším okolí Brna. Naším prvním a hlavním cílem byl lesopark. V plánu jsme měli také zámeckou zahradu. 

PARKOVÁNÍ: Zaparkovali jsme u hřbitova, kde je jeden ze vstupů do lesoparku. Výše zmíněný blog doporučuje parkování o kousek vedle, na konci ulice Studentská. U hřbitova je parkovacích míst méně, na Studentské více, ale ve všední den mimo prázdniny bylo na obou po jednom posledním místě. U zámku jsme poté zaparkovali přímo před zámkem, kde je parkovacích míst dostatek. 

LESOPARK: Rodičem v Brně lesoparku vytýkali nedostatek mapek po cestě, s tím, že byl lesopark právě otevřen a očekávalo se doplnění. Nutno poznamenat, že doplnění neproběhlo, mapky jsou vždy jen u vstupu do lesoparku, nikoliv u jednotlivých stanovišť. Pokud máte horší orientaci a menší děti, doporučuji proto stejně jako kolegyně z RvB vyfotit si na začátku mapku. Lesopark ale není velký, takže úplně ztratit se v něm nedá. Z výletu jsem měla obavy hlavně kvůli počasí, jelikož ráno náš teploměr ukazoval venkovní teplotu na krásných zimních mínus deseti. Naštěstí se během dne vyšplhal na teplotu kolem nuly, ale i tak nic moc s pětitýdenním miminem a dvěma malými princeznami. Lesopark ale příjemně překvapil, protože moje obavy rozptýlily prolézačky ze dřeva i klasické skluzavky a houpačky opodál. Atrakcí je malinko, dovedu si představit, že za pěkného počasí budou neustále okupovány. Pro starší děti jsou v lesoparku naučné tabule s informacemi o místě a přírodně založené děti i dospělé určitě zaujme broukoviště (které při naší návštěvě v lednu samozřejmě zelo prázdnotou). Místy jsou cestičky dobrodružně zajímavé, například přírodní schodiště, které mladší dcera musela vzít po čtyřech nebo úzká cestička podél rokle. My jsme zde z důvodu počasí strávili asi hodinu a půl, ale v létě si dokážu představit, že si tady s piknikem člověk udělá krásný půlden. Určitě si výlet někdy zopakujeme. 

Akčnější rodičové trasu zvládnou i s kočárkem, ale na běžný městský kočár to úplně není. Po celé trase je dost laviček pro posezení, pokojení. V letním období je zde i občerstvení. Celý areál je krásně čistý, což u parků nebývá vždy pravidlem.

ZÁMECKÁ ZAHRADA: Zámek je zvenku spíše chudák, zahrada je klasická čtveratá, nic moc zajímavého zde není. Rozhodně ne v lednu:). My jsme si aspoň procvičili levou a pravou stranu, když holky běhaly mezi čtverci a já jim dávala instrukce, kam mají zabočit. Zabavili jsme se asi na deset minut a jeli domů. V létě je zde zámecká kavárna a samozřejmě zámek samotný. Samotná zahrada ale bez lesoparku určitě za zastavení nestojí. 

GASTRO:

- Kavárna byla v době naší návštěvy zavřená a pravděpodobně bude vázaná na otevírací dobu zámku. Jelikož nesplňujeme podmínky pro vstup do restaurací v době covidové, nemůžeme posoudit ani místní restaurace. 


CELKOVÝ DOJEM: 4,5* z 5.