Tip na výlet: Blansko-Češkovice

22.01.2022

K hotelu Panorama jsme nevědomky dorazili první den jeho otevření. Což byla klika, protože nejen mapu, ale i první stanoviště stezky šneka Krasíka najdete právě tam. Počasí nám přálo i nepřálo, krásné sněžení trasu místy docela zkomplikovalo a nebýt asistentce dědečka, který je místním rodákem, nenašli bychom ani některá stanoviště. 

PARKOVÁNÍ: Lze zaparkovat přímo před hotelem. Jelikož jsme přijeli jako první hosté hotelu po zimní uzavírce, nedovedu zhodnotit, jak bývá obvykle obsazeno, ale parkovacích míst je zde dostatek. 

WELLNESS HOTEL PANORAMA: Hotel má v přízemí herničku, volně přístupnou návštěvníkům. Na dvoře je dětský zookoutek s králíky, morčaty a oslíky. Také tu najdete houpačky, autíčka a další hry. Toalety, přebalovací koutek a samoobslužná kavárna jsou jen bonusem. 

STEZKA ŠNEKA KRASÍKA: Místní trasy jsou dvě - 7 kilometrová a 2,5 kilometrová. My jsme vzhledem k již tak dost náročnému počasí (sníh a sníh a sníh) vybrali kratší trasu. Byla moc hezká, kolem nádrže, chatek a lesa, zcela mimo automobilový provoz. Část někteří z nás museli sjet po zadku, ať už dobrovolně nebo nedobrovolně :). I v zimě je ale trasa velmi hezká, úkoly byly spíše jednodušší, starší dceři vadilo, že se nic moc nehledalo, ale spíš odpovídalo. Pozor, v mapě je uvedena šestka, ale v úkolech žádná šestka není. Ničemu to nevadí, tajenka je vyluštitelná i bez šestky. 

Za absolvování stezky jsme obdrželi zatím nejkrásnější odměny - dřevěné oslíky. Navíc dámy na recepci byly velmi příjemné a i když jsme je se sněhem na botách překvapili hned po otevření, byly neuvěřitelně vstřícné a milé k dětem. 

Trasa rozhodně není pro kočárky. 

GASTRO:

Přímo na Panoramě je restaurace, která má otevřeno jen v pátek, sobotu a neděli. Nabídku mají jídelníčkovou, my jsme neochutnali, ale vypadá dobře. V přízemí je samoobslužná kavárna, což je automat na kávu a čaje + automat na sladkosti. Po náročnějším výšlapu určitě přijde vhod. 

My jsme zajeli na oběd do Blanska, co restaurace Piccolo, což je příjemná italská restaurace s pizzou i denními meníčky. Jídlo bylo dobré, dětem rozdělili porci na dva talíře bez potíží a káva také chutnala. 


CELKOVÝ DOJEM: 4,5* z 5. Určitě za teplejšího počasí vyrazíme ještě na druhou stezku a doplníme fotogalerii. Bohužel můj foťák při výstupu zcela selhal.