Tip na výlet: Anthropos

15.03.2022

V Anthroposu je kromě stálé výstavy aktuálně výstava o Indiánech s názvem Óóó Indiáni, která vás seznámí jak s Indiány americkými, tak s Eskymáky. Tato výstava bude k dispozici do 17. července 2022. 

CENA: 

Stálá výstava: 80,- Kč/40,- Kč zlevněné a 150,- Kč rodinné

Indiáni: 50,- Kč/25,- Kč zlevněné a 110,- Kč rodinné

Obě expozice: 120,- Kč/60,- Kč zlevněné a 220,- Kč rodinné

Doporučuji zakoupit obě expozice, zvláště, pokud máte děti, které ještě neumějí číst nebo čtou pomalu. Tudíž si nebudou každou cedulku pročítat a spíše si exponáty prohlédnou. 

PARKOVÁNÍ: Lze zaparkovat v prostoru za muzeem. Parkovacích míst je v pátek dopoledne přehršel. V galerii přikládám mapku, nebo navigace navádí trošku jinam, kde se zastavit ani parkovat nedá. 

ÓÓÓ INDIÁNI: Přiznám se bez mučení, že mě expozice zklamala. Ale zkušenosti dalších rodičů byly pozitivní, takže určitě Indiány zkuste. Výstava je poměrně malinká. S malými dětmi nemáte za půl hodiny příliš co dělat, paní hlídačka nám říkala, že je to asi na hodinu. Ačkoliv je výstava interaktivní, vztahuje se interaktivita jen na pár her a pomůcek. Bohužel není možné nakouknout do íglů nebo vlézt do týpí. Seznámíte se ale vycpanými zvířaty, což bylo pro mě velmi zajímavé. Také jsou zde krásné fotografie skutečných indiánů a celá řada nástrojů a šperků této kultury. Zejména starší děti si zde přijdou na své. Naše děti nejvíce zaujala digitální hra, která zase příliš nebavila mě:). 


STÁLÁ EXPOZICE: Ke stálé expozici Anthroposu bohužel nemohu být objektivním hodnotitelem. Mám k němu emocionální vazbu ze vzpomínek na dětství a tak mi všechno přišlo úžasné. Není tam toho pro malé děti také mnoho, sahat se samozřejmě nesmí na nic. Ale i moje 4 + 6 let staré děti zaujal obrovský mamut a další vycpaná zvířena. Překvapivě byly zaujaty také Venušemi. A kostry, hroby a jeskyně také získaly pár minut slávy. Nejvíce asi pobavily stopy zvířat na zemi, které měly spojovat se zvířaty skutečnými. 

Pokud se do Anthroposu chystáte s miminky, tak pozor. Není tu ani přebalovací pult, ani žádné místo k přebalení. 

Pokud se chystáte o víkendu, tak počítejte s davy. Podle paní hlídačky se tam za jeden víkendový den otočí i 400 lidí. My byli v pátek a byly jsme na celé muzeum asi čtyři rodiny, plus jedna školní výprava na indiány. Řev mých dětí se tak mohl krásně rozléhat. 

Personál muzea byl od prodavačky lístků, přes pána u kabátů až po hlídačky v jednotlivých částech, velmi příjemný a vstřícný. 

VENKOVNÍ PARK:

V teplejších dnech při výletu do Anthroposu nezapomeňte vzít koloběžku, kolo nebo odrážedlo. Park kolem Muzea je totiž perfektní pro všechny tyto aktivity. U parku je také menší hříšťátko s dinosauří tematikou. 

GASTRO:

Přímo v muzeu je kavárna, která vaří překvapivě slušnou kávu. Mají také dortíčky, kremrole a další sladkosti. Bohužel s dalším menu je to slabší. Klasický párek v rohlíku, panini bez bezmasé varianty a pizza z mrazáku. Obsluha byla velmi příjemná. 


CELKOVÝ DOJEM: 4* z 5.