Co je jóga ve vzduchu?

29.11.2021

Jóga ve vzduchu® je cvičení v závěsné síti, které zábavným způsobem rozvíjí pohybovou inteligenci dětí. Stará se o jejich sílu, ohebnost i motoriku. Józe ve vzduchu se v brněnském studiu LeVITAs věnujeme již od roku 2011, kdy se podobné cvičení vůbec poprvé dostalo do České republiky. Školíme také lektory jógy ve vzduchu, a to i na specializaci cvičení v síti pro děti. 

Proto jsme ale toto cvičení nezvolili. Zvolili jsme je proto, že víme, že děti neuvěřitelně baví a poskytuje jim vše potřebné pro zdravý tělesný rozvoj. Je to velmi blízká gymnastice, která je obecně uznávaná jako pohybový základ. 

Z fotek by se mohlo zdát, že jde o akrobatickou disciplínu. Ano, ve své vrcholné formě to v závěsné síti opravdu mohou děti dotáhnout až do šapitó Cirque du Soleil, kde se učila i naše lektorka. Ale není to naším cílem. Děti samy často chtějí dosáhnout nějaké pozice nebo sestavy a tuto vnitřní motivaci jsme připraveni všemi silami a zkušenostmi podpořit. Ale rozhodně lekce nebudou ničím podobné klasickému gymnastickému drilu a na hony vzdálené tomu, co si každý z nás pamatuje ze školního tělocviku. 

Zatím se nám nestalo, že by nějaké dítě sítě nebavily. Ale pokud se tak stane, bude mít plnou podporu v jakémkoliv jiném pohybu, který bude preferovat. Protože jóga ve vzduchu je zábava a cesta ke zdraví. Ne slzy a pot, ne dřina a bolest. Ale rozvoj a podpora.